Les mytág byla nejprve fantasy novela britského spisovatele Roberta Holdstocka, publikovaná v britském Magazínu Fantasy&Sci-fi roku 1981. V roce 1984 pak vyšel ve Velké Británii... Číst víc
Les mytág byla nejprve fantasy novela britského spisovatele Roberta Holdstocka, publikovaná v britském Magazínu Fantasy&Sci-fi roku 1981. V roce 1984 pak vyšel ve Velké Británii stejnojmenný rozšířený román. Děj románu Les mytág se odehrává... Číst víc
Tuto knihu jsme vykoupili přes Knihovrátek a je ve výborném stavu.Rozdíl mezi touto knihou a novou byste asi ani nepoznali. Knihu jsme označili nálepkou, která může na některých obalech zanechat stopy.
Čeština
89 Kč
Cena nové knihy 219 Kč
Skladem Posíláme ihned
Tuto knihu máme sice aktuálně na skladě, zbývají ale už jen poslední kusy. Pokud ji chcete rychle, pospěšte si!
Les mytág byla nejprve fantasy novela britského spisovatele Roberta Holdstocka, publikovaná v britském Magazínu Fantasy&Sci-fi roku 1981. V roce 1984 pak vyšel ve Velké Británii stejnojmenný rozšířený román.
Děj románu Les mytág se odehrává v Herefordshiru v Anglii v letech 1946–1948 a sleduje osudy Stevena Huxleyho (a částečně jeho bratra Christiana) při objevování tajemného Ryhopského lesa, v němž se zhmotňují podvědomé lidské představy o starých legendách.
Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.
Kniha, ktorá je jednoducho očarujúca – toto slovo ju vystihuje najviac. Odporúčania od známych mi pripadali sprvu prehnané, no bola to láska na prvý pohľad.
Knižka je v novom vydaní krásna, grafická stránka je veľmi príjemná a vytvára výbornú atmosféru k textu. Žánrom je definovaná ako fantasy, ale po prečítaní si myslím, že by sa do nej mohol zamilovať aj zarytý realista, pretože myseľ každého človeka ulieta a sníva. Dej sa odohráva v minulom storočí, niekoľko rokov po prvej svetovej vojne a uvádza nás do osudu rodiny Huxleyovcov, spočiatku tak zásadného a dvoma bratmi – hlavnými hrdinami – nepochopiteľného. Prečo sa otec vždy venoval viac záhadnému prastarému lesu, ležiacemu za domom, než svojim synom? Prečo dovolil, aby jeho nevšímavosť zabila ich matku? Prečo bol celý život odmeraný a pohrúžený do seba? Smrť otca bratov zvedie opäť dohromady potom, čo ich rozdelila vojna. Mladý Steven sa teší na svojho staršieho brata, ktorý ostal v dome rodičov, teší sa aj na jeho snúbenicu. Keď však prichádza, zisťuje, že brat sa zmenil a stále viac sa podobá otcovi. Odhaľuje tiež, že les, ktorý ich celé detstvo desil, skrýva viac, než si dokázali predstaviť. Začínajú sa zjavovať tajomné mytága a kľúč k týmto záhadám obsahujú otcove dlhoročné poznámky v denníkoch. Aké je to rozprávať sa s mýtom? Akú mytológiu si vie vytvoriť krajina, vzniknutá z pradávnych príbehov a izolovaná od vonkajšieho sveta časom i priestorom? Aký nesmierny svet ukrýva tento malý les? Kto je tajomná Guiwenneth? A ako ďaleko je človek schopný zájsť kvôli láske?
Príbeh rozrušuje emócie natoľko, že nebudete chcieť prestať čítať. Z krutej reality plynule prechádza do nadzmyslového, nebezpečného sveta, kde sa neskutočné stáva bežným. Vytknúť sa Holdstockovi dá akurát príliš rýchly a jednoduchý koniec. Uvidíme však, ako sa bude tento mýtus pokračovať :)
Čtenářské recenze
Eva Škvareninová
Ověřený zákazník
3.1.2024
Najmagickejšia kniha akú budete kedy čítať.
Patrí do mojej TOP 10. Ešte nikdy som sa nestretla s takou podmanivou atmosférou a originálnym námetom, ktorý vám akokeby aktivuje vaše podvedomie a presvedčí vás o tom, že to čo čítate, akokeby poznáte z hlbín vedomia, ktoré tisícky rokov ukladalo všetky príbehy a legendy... a na konci príbehu z vášho vedomia ako akýsi psychoanalytik, vydoluje spomienky na počiatky ľudstva a ľudskëho vedomia. Mám už pripravenú aj poslednú knihu zo série, Avilion. Tak sa teším :-)
Poď so mnou do lesa za domom, dáme piknik s kromaňoncami!
Pekne napísaná kniha, autor šikovne buduje atmosféru tajomného lesa a spoznávanie a stretávanie jednotlivých mytág sa stáva čoraz viac prirodzenejším. Som zvedavý na ďalšie diely.
Nádherné a očarujúce dobrodružstvo. Pri čítaním som sa v tom svete až strácala a každý návrat do reality ma vždy veľmi mrzel.
Miloš Lacika
Neověřený nákup
9.9.2015
originalna fantasy!
tazko najst originalnu fantasy. toto je jeden z dokazov, ze existuje. pribeh, ktory sa da citat stale dokola. prva zo serie knih o ryhopskom lese a mozno najcitavejsia.
Michal
Neověřený nákup
24.7.2013
Názor čtenáře
Výborná kniha s originálním dějem. Bohužel v dalších dílech už jsem se začal trochu ztrácet :-)
Filip Kucej
Neověřený nákup
16.3.2011
Nádhera :)
Je to užasná kniha !!! .....čo viac k tomu dodať ? ....asi len to aby ste si ju prečítali bnaprosto super :)
Filip Kucej
Ověřený zákazník
28.12.2009
Super
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Je to dobrá kniha aj ked je pisaná v českom jazyku.Je plná fantázie,bojov,zvratov a veľa iného.Vrelo odporúčam tým ktorý milujú fantasy rovnako ako aj ja ! Avšak jediná chybička sa tu predsa len najde a to je šialene smutný koniec knihy !
Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.
Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde).
Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn.
Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.
Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete mimo jiné sbírat knihomolské odznaky nebo zvyšovat svou knihomolskou úroveň.
Člověk prochází přítomností se zavázanýma očima. Smí pouze tušit a hádat, co vlastně žije. Teprve později mu odvážou šátek s očí a on, pohlédnuv na minulost, zjistí, co žil a jaký to mělo smysl.